Odpowiednie buty dla narciarzy

buty do nart

Buty narciarskie

Według prawie każdego z profesjonalistów, obuwie narciarskie są zasadniczą częścią ekwipunku narciarskiego, na pewno nie zauważając nart, jakie są oczywistym elementem. But narciarski jest w pewnym sensie łącznikiem między narciarzem a nartą. Na samiutkim starcie należałoby podkreślić, że inicjując skręt rzutuje się wprost na skrętność nart. Standardowe w momencie jeżeli już w bucie jest za sporo luzu, manewrowanie nie tylko będzie niewygodne, ale i niebezpieczne.

buty do nart

buty do nart

Jak sprawdzić rozmiar butów narciarskich?

Z tej racji tak niewyobrażalnie bardzo duże znaczenie ma, żeby wyszukać adekwatny rozmiar butów narciarskich. Zazwyczaj w trakcie kupowania butów, wyszukuje się rozmiar odpowiadający normalnemu codziennemu obuwiu. Zaś dopiero po przymierzeniu kilku par , a oprócz tego po spędzeniu ponad 10 minut w butach mamy możność odnotować, albo określony but dopasowuje się do nogi, nie uwiera, nie upija itp.

Wygodne buty na narty

W czasie zakupów butów narciarskich, powinno się wybierać ciągle modele dobrane do wybranego stylu jazdy lub budowy ciała. W odrębnym wypadku, buty będą niewygodne. W czasie wyboru butów, musimy pamiętać, iż stopa ma przylegać do buta właściwie w każdym miejscu, nie jedynie w obszarze kostek, palców etc. Kiedy w czasie pochylania się do przodu, pieta podnosi się za wysoko, powinno się wybrać inny wymiar buta.

Sztywność butów narciarskich

Opłaciłoby się zwrócić również wzgląd na sztywność buta w czasie przymierzania. Bardzo sztywny but umożliwi na sprawniejsze jak i bardziej intuicyjne pokonywanie zakrętów, zaś jakiekolwiek wibracje z nart i podłoża będą przenoszone na stopy i resztę ciała. Gdy jednakże but będzie zbyt miękki i podatny na ugięcia uczyni to właśnie, że realizowanie skrętów będzie trudniejsze jak i bardziej kłopotliwe, a wibracje z podłoża mniej odczuwalne.

Wypróbuj różne modele

Należałoby nie zapominać, iż nie wolno kupywać pierwszych przymierzanych butów w sklepie sportowym. Nieustannie trzeba sprawdzić jak leżą na nogach inne modele oraz rozmiary butów.